Prohlížeč Firefox standardně používá dva vyhledávače v Linux mintu; DuckDuckGo v adresním řádku a Yahoo ve vyhledávacím řádku. Tyto vyhledávače jsou tam proto, že vždy, když je někdo používá, tak tým Linux Mint získá určité malé množství financí jako sponzoring. Takže se vlastně jedná o finanční podporu Linux Mintu. Avšak celá řada uživatelů stále dává přednost např. vyhledávači Google před těmito dvěma.
Jedno z řešení je použítí „! g„, „!i“ ve vyhledávači DuckDuckGo, čímž získáte výsledek vyhledávání v Google. Avšak pokud si chcete změnit výchozí vyhledávací engine Firefoxu v Linuxu Mint 15 např. na vyhledávač Google, tak vám nabízíme malý tutoriálek:
Změna Yahoo na Google ve vyhledávacím řádku
Chcete-li změnit vyhledávač Yahoo ve vyhledávacím řádku na vyhledávač Google, spusťte Firefox a v adresním řádku zadejte následující adresu:
https://www.linuxmint.com/searchengines.php
Otevře se vám stránka s vyhledávači pro Linux Mint, posuňte se na stránce dolů, kde najdete komerční enginy.
Klikněte na ikonu Google, čímž povolíte vyhledávač ve vyhledávacím řádku:
Poté si stačí zvolit „Add Google“ v nabídce a Google se tak stane výchozím vyhledávačem pro vyhledávací řádek.
Změna DuckDuckGo na Google v adresním řádku
Změna vyhledávače v adresním řádku vyžaduje jiný postup. Nejprve spusťte Firefox a zadejte do adresního řádku about:config
. Klikněte na tlačítko „Budu opatrný“ a přejděte na konfigurační stránku. Na této konfigurační stránce vyhledejte řádek „keyword.URL„:
Poté klikněte na tento řádek pravým tlačítkem myši a zobrazí se vám možnost jeho editování. V poli upravit vyhledávač, stačí změnit URL vyhledávače DuckDuckGo na URL vyhledávače Google:
https://www.google.com/search?q =
Nakonec klikněte na tlačítko „OK“ a vše je hotovo. Nyní máte Google jako výchozí vyhledávač jak pro vyhledávací řádek, tak pro adresní řádek ve Firefoxu v Linux Mintu 15.
tento článok ma podnietil k presne opačnému počinu
ako predvolený vyhľadávač som si dal https://duckduckgo.com/
v opere aj vo firefoxe
po jeho príchode na scénu som ho skúšal ale výsledky vyhľadávania boli, hm, mierne povedané „mizerné“, čo sa týka regionálneho vyhľadávania
dnes je situácia diametrálne odlišná a aj keď na google mu ešte niekoľko stupienkov chýba, som ochotný aj takto podporiť linux 🙂
Jo, taky jsem podporoval, až do doby než jsem potřeboval něco najít 😀